Armin Strom: Unikáty z Rychnova nad Kněžnou

20. listopadu 2011, Rychnov nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou se stal místem setkání přátel a zákazníků značky Armin Strom. Na příjemném slavnostním večeru se sešli známé osobnosti – vedení značky, včetně generálního ředitele Serge Michela, samotného Armina Stroma, starostů Biel-Bienne (kde firma ve Švýcarsku sídlí) a Rychnova nad Kněžnou. Nechyběl ani ambasador značky pan Vlastimil Harapes.

První výročí prodeje značky Armin Strom na českém trhu oslavil její český zástupce Schediwy & syn (pánové Hubert a Petr Schediwy) skutečně originálně. Představil limitovanou edici modelů vycházejících z řady Blue Chip Skeleton s kompletně ručně skeletovaným strojkem s automatickým nátahem, ovšem s rotorem se znakem města Rychnova nad Kněžnou (5 kusů v pouzdře o průměru 39,2 mm v růžovém zlatě), s městským znakem města Biel-Bienne (5 kusů, žluté zlato), s erby obou měst (5 kusů, bílé zlato) a jediný kus doplněný ještě o 54 diamantů na lunetě pouzdra.

Poslední práce na všech kusech navíc vznikly přímo v Rychnově nad Kněžnou, kde mistr Armin Strom pobýval a byl i při slavnostním představení této kolekce. Zajímavostí limitované edice je i fakt, že všechny jsou dodávány s certifikátem s podpisy starostů obou měst: pana Skořepy a pana Fehra. Oba také byli při slavnostním představení těchto výjimečných kusů v Rychnově nad Kněžnou.

Město Biel-Bienne v pohoří Jura je jedním z velkých hodinářských center Švýcarska, kde kromě známých značek sídlí i manufaktura Armin Strom. Zároveň je to největší dvoujazyčné (60 % Němců a 40 % Francouzů) město této země.

Armin Strom
Edice Biel/Bienne – Rychnov n. Kněžnou
Strojek: mechanický s automatickým nátahem
Pouzdro: průměr 39,2, výška 10,45 mm, zlato
Kamenů: 25
Rezerva chodu: 38 h
Voděodolnost: 50 m
Série: 5 kusů

Součástí večera byla barmanská show, laserová show a také falešní hráči s ruletou, black jackem a kouzlama. V neděli proběhla návštěva Častolovického zámku a závěrečný oběd.

Článek byl převzat z magazinu Casopis-hodinky.cz.

Fotografie: Jiří Čermák - reportážní fotografie.