Armin Strom: Vlastimil Harapes ambasadorem

11. března 2011, Praha - Staroměstská radnice

Večer organizovaný značkou Armin Strom a Schediwy&Syn v prostorách sousedících s výstavou hodin a hodinek k 600. letům Pražského orloje by se dal nazvat setkáním dvou mistrů. Setkání přátel této švýcarské hodinářské firmy na Staroměstské radnici patřilo mistru skeletonů Arminu Stromovi a novému ambasadorovi značky Vlastimilu Harapesovi.

Když pan Petr Schediwy z výhradního zastoupení Armin Strom pro ČR vyjmenovával, čím je znám pan Harapes, uvedl: baletní mistr, ředitel baletu SND v Bratislavě, herec, zpěvák, malíř… a stejně řadu aktivit musel vynechat. Právě tuto známou osobnost si značka Armin Strom vybrala jako nového ambasadora. Na zápěstí pana Harapese od nynějška uvidíte model Blue Chip Skeleton. Je výjimečný i tím, že jeho skeletování, jako ostatně u všech skeletonů značky, dělal osobně mistr pan Armin Strom.

Značka Armin Strom se od uvedení vlastního strojku ARM09 (má 34 kamenů, pracuje na frekvenci 18 000 polokmitů/h a má rezervu chodu 7 dnů) stala jednou z mála manufaktur na světě. Je totiž schopna si prakticky vše vyrobit sama. Jak zdůraznil generální ředitel Armin Strom pan Serge Michel, svoje jméno staví právě na mimořádné kvalitě své produkce. Ta obsahu tří základní řady: One Week, Regulator a nejširší edici Blue Chip.

Spojení značky s novým ambasadorem je podle obchodního ředitele Andrease Löfflera zcela přirozené. Cit v konečcích prstů musejí mít hodinářští, tak baletní mistři: Armin Strom i Vlastimil Harapes.

Setkání bylo díky oběma osobnostem velmi milé a srdečné a oba si měli o čem povídat. Společným jazykem se jim stala italština, protože pan Armin Strom má manželku Italku (příjemná dáma, která ho doprovázela) a pan Vlastimil Harapes zase často vystupoval na italských baletních scénách.

K mimořádným okamžikům patřila i společná fotografie přítomných, kteří už jsou majiteli hodinek Armin Strom. Skoro se před objektiv fotoaparátu nevešli.

Článek byl převzat z magazinu Casopis-hodinky.cz.

Fotografie: Jiří Čermák - reportážní fotografie.